Pereme plenky a vše okolo nich

Praní a údržba plenek a ostatního sortimentu MAJAB
Pleny
1. Před prvním použitím vždy přeperte v ruce pod teplou tekoucí vodou - zejména tmavé a syté barvy mohou napoprvé lehce pustit - v dalším praní se to už neopakuje.
Upozornění: všechny látky (na plenky i ostatní zboží) jsou předeprány na 60°C a vysušeny na nejvyšší stupeň teploty v sušičce. Proto neperte na vyšší teplotu než 60°C, mohlo by dojít k dodatečnému sražení látky a tím i ke tvarovým a velikostním změnám výrobků. 
Plenky mohou mít značky od šití (fialové, modré, růžové tečky, čárky, značky) - je to značeno fixou, která se odvětrává na vzduchu, tzn. do pár dnů zmizí sama. Pokud ne, v prvním, nejpozději ve druhém praní budou všechny značky pryč :) 
 
U plen na suchý zip vždy dobře zapněte háčky do protikusů - neponičí vám ostatní prádlo v pračcce (zejména lemy u svrchních kalhotek).
2. Sušení:
a) bez sušičky: neušte přímo na rozpáleném topení - pokud na topení sušit chcete, tak jedině položit plenky na ručník, který je bude oddělovat od horkého topného tělesa (pozor - NEPLATÍ PRO SVRCHNÍ KALHOTKY!). Je možné sušit venku na přímém slunci, stejně tak i na sušáku. Doporučuji věšet na dvě ,,šňůry", plenky rychleji proschnou a není třeba se bát zatuchnutí.
b) se sušičkou: sušte na střední stupeň /šetrnější/ (NE bavlna suchá do skříně či program s podobným názvem). Pokud plenky nebudou zcela suché, dosušte na manuálním časovém nastavení (např. dodatečně přidejte 20minut a před tím vytáhněte ze sušičky to, co suché je). I zde platí - sušička prádla plenky opotřebovává, proto je třeba sušit nezbytně dlouhou dobu, nepřeplňovat sušičku. Dobře vyždímané plenky jsou obvykle suché cca za 2-2,5 hodiny.
3. Praní v pračce:
Pro dobré vyprání plenek je nutné dodržet několik zásad:
a) nepřeplňujte pračku (plenky musí mít dostatek místa k dobrému vyprání a vymáchání) - plňte max. do půlky bubnu!
b) před praním použijte program máchání + odstředění a až poté zapněte hlavní program praní (ne delší než 2 hodiny! - plenka je spotřební zboží, proto se snažte prát co možná nejefektivněji na krátký program, plenky vám vydrží déle krásné).
c) pokud to vaše pračka umožňuje, perte se zvýšenou hladinou vody (plenky by měly být ve vodě viditelně ponořené)
d) pokud to vaše pračka umožňuje, dodejte k hlavnímu pracímu programu máchání navíc
 
 
Plenky perte vždy v souladu s informacemi na etiketě, tedy max. na 60°C. Tuto teplotu vřele doporučuji, při této teplotě se hubí téměř všechny bakterie. 
Volba pracího prostředku je jen na vás - komerčně prodávaný prací prací prostředek v EKO či neEKO variantě. Mýdlový sliz na pleny nedoporučuji, zanáší je a dochází tak ke snížení savosti, pleny se rychleji opotřebují a často se po krátkém používání objevují značná opotřebení oproti plenkám, které se perou v běžných pracích prostředcích.
Pro změkčení plen je občas možné použít aviváž - pozor však na reakce miminka - může být dráždivá. Nebo zkuste využít nějaký druh máchadla. Pokud nemáte sušičku, tak pomůže i promačkání suchých plenek v rukách.
Nepoužívejte agresivní prací prostředky a bělidla.
Ždímání - čím víc, tím líp - plenky budou rychleji suché.
Kalhotkové plenky není nutné po usušení žehlit - pokud chcete, je to možné, ale na nízký stupeň a jen po vnitřní vrstvě (ne přes patentky!)
 
Svrchní kalhotky
1. Před prvním použitím vždy přeperte v ruce pod teplou tekoucí vodou - zejména tmavé a syté barvy lemování  mohou napoprvé lehce pustit - v dalším praní se to už neopakuje.
2. Sušení:
Sušit pouze volně rozložené - svrchní kalhotky se NESMÍ SUŠIT NA TOPENÍ ani se NESMÍ SUŠIT V  SUŠIČCE prádla.
3. Praní:
Svrchní kalhotky na suchý zip - háčky důkladně zapněte do našitých protikusů!
Shodné jako u plen, akorát nepoužívejte aviváž.
NEŽEHLIT!
AIO plenky
Platí pro ně to stejné, jako pro svrchní kalhotky!
 
Přebalovací podložky
Všechny přebalovací podložky je možné prát na 60°C, ostatní instrukce k praní jsou stejné jako u PLEN.
NEŽEHLIT!
Sušení v sušičce: řiďte se pokyny na našité etiketě daného výrobku.
 
Pytle na pleny
Řiďte se všitou etiketou s pokyny k údržbě!
Pytel perte vždy se zavřeným zipem (zipy). Pokud není hrubě znečištěný, postačí jej vyvětrat na vzduchu. 
Nepoužívejte bělidla ani aviváž a nesušte na topení a nesušte v sušičce.